»

Sep 27

Knjiga o starih otroških igrah

Ljudske igre poznajo vse kulture sveta.

Prenašajo se iz roda v rod in se pri tem tudi spreminjajo. Ponavadi so preproste in zato hitro naučljive. Poskrbele so za prijetno vzdušje in krajšanje časa. Pripomočki so vzeti iz iz narave in vsem dostopni.

Igra je bistveni del otrokovega življenja. Otroške igre oblikujejo mlado osebnost in ji dajejo svoj pečat.
Skozi igro otrok spoznava sebe in druge, pridobiva dragocene izkušnje, rešuje konflikte, sprošča jezo in razvija spretnosti in čute.

Ena izmed medkulturnih nalog, ki smo si jih zadali, je tudi izbor otroških iger, ki so se jih igrali naši starši in stari starši. S skupnim delom je nastal pester izbor ljudskih iger, s katerimi si otroci širom Evrope krajšajo čas. Morda vam bo katera prebudila spomine na vašo mladost ali pa vzpodbudila željo po igri.

Ristanc

A je kaj trden most?